Wyniki turnieju szachów błyskawicznych 2017.

W piątkowy wieczór 8 grudnia rozegrane zostały III Mistrzostwa Polski Administracji Publicznej w szachach błyskawicznych. Jak w dwóch poprzednich edycjach zawodnicy spotkali się w gościnnych progach Ministerstwa Rozwoju, które udostępniło swoją najbardziej reprezentacyjną salę konferencyjną.

Fot. Marek Skrzypczak

Turniej rozgrywany był na dystansie 11 rund tempem 3 minuty + 2 sekundy za każde posunięcie na zawodnika. Uczestniczyło w nim 96 zawodników i zawodniczek, z czego najwyższy ranking miał arc. Robert Kuczyński(2460).

Fot. Marek Skrzypczak

Po 3 godzinach rywalizacji okazało się, że Mistrzem Polski Administracji Publicznej został reprezentant Ministerstwa Obrony Narodowej mm Mateusz Bobula, a wśród pań najlepszą okazała się reprezentantka Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego Monika Głuszko.

Fot. Marek Skrzypczak

Wśród amatorów tytuły zdobyli odpowiednio – Andrzej Skolimowski reprezentujący Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Hanna Jasińska z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacji Ministerstwa Obrony Narodowej. Najlepszym parlamentarzystą okazał się Poseł Tadeusz Cymański.

Fot. Marek Skrzypczak

Gościem specjalnym była Joanna Majdan, która była do dyspozycji wszystkich uczestników i kibiców w specjalnie przygotowanej w tym celu Strefie Lotto.

Zawody rozegrano przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki

Szczegółowe wyniki.